Alternatíva k Joie i-Spin 360

Zodpovedané
19. sep 2022

Zdravím,

syn má 10,5 mesiaca a pomaly sa už obzerám po pokračovacej autosedačke po vajíčku Cybex Aton 5, z ktorej o chvíľu vyrastie. Je to dlháň s úzkou postavou. Mala som vybratú Joie i-Spin 360, ale neuvedomila som si, že sa nedá použiť bez isofixovej základne (teda iba s pásmi). Ak sa mýlim, opravte ma. V zásade to nie je až taký problém, keďže naše auto má možnosť pripojenia cez isofix, ale zaujímalo by ma, či existuje nejaká alternatíva, ktorá sa dá pripútať aj samostatne, bez základne.

Joie i-Spin 360 som vybrala pre možnosť otáčania (samozrejme ešte budem syna voziť v protismere nejaký čas) a vhodnosti do auta so šikmým sklonom sedadiel (máme Ford Focus 2014).

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, ako píšete, Joie i-Spin 360 je autosedačka s isofixovou základňou, v aute bez isofixu ju nie je možné upevniť.

Bez nutnosti použitia isofixu sú len autosedačky, ktoré sa v aute upevňujú bezpečnostným pásom auta, alebo Klippan Triofix Recline so základňou. Je to bezpečná a kvalitná autosedačka so životnosťou až 10 rokov vďaka spevnenej kovovej konštrukcii. Dobre sadne skôr štíhlejším deťom, vysokým min. 85cm. Napriek tomu, že váhové rozpätie je od 9-36kg, budete ju musieť neskôr vymeniť za sedačku z kat. 15-36kg, dieťa z nej vyrastie skôr, než dosiahne 150cm. Jej výhodou je základňa, ktorú je možné upevniť v aute systémom Isofix alebo ju pripútať bezpečnostným pásom auta. Nie je však otočná.

Ak hľadáte autosedačku, ktorá bude otočná, je na šikmé sedadlá Joie i-Spin 360 dobrou voľbou.
Z hľadiska bezpečnosti odporúčam jazdu v protismere čo najdlhšie, ideálne po celý možný čas využitia sedačky v protismere, teda pri tejto konkrtétnej až do 19kg.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek