Autosedačka

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

zháňame sedačku, malý mal v decembri rok a na jar už by sme chceli prejsť do sedačky, vajíčko už začína byť malé.

Malý má 10kg a cm momentálne neviem, nemerala som dlho 😉
Máme auto Kia Ceed combi ročník 2021, ideálne aby mala Isofix, nie je podmienka, aby bola otočná.

Nemusí byť len Joie, poprosím ak sa dá poradiť aj iné značky, chceli by sme sa zmestit do 300€.

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Graco Ascent. Je to protismerná autosedačka s nosnosťou do 19kg, polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Do auta sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Graco IsoFamily. Úspešne prešla Plus testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

Aby ste mali istotu, že Vám sedačka sadne na sklon sedadiel, je najlepšie pred kúpou navštíviť špecializovanú predajňu a vyskúšať si autosedačku priamo v aute.

Ak beriete do úvahy aj možnosť pripevnenia autosedačky bezpečnostným pásom auta, pozrite Britax Römer Multi-Tech III. Jedná sa o obojsmernú sedačku, možnosť jazdy v protismere až do 25kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg pre jazdu v smere, v protismere až do 25kg. Autosedačka poskytne viac miesta na nohy, ale zaberie aj viac miesta v aute na úkor predných sedadiel (keď je pripevnená na zadnom sedadle)

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek