Autosedačka do druhého auta

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň.

Prosím o radu nad výberom autosedacky do druhého auta.

Syn ma 2r a 8 mesiacov , výška 95cm, váha 17kg.
Neviem či kategória 15-36kg nebude pre neho ešte veľká.
Preto pozerám nad autosedackami vo váhovej kategórii 9-36kg. Pripadne či by ste mi neporadili niečo iné.

Upevnenie po smere jazdy pomocou ISOFIX
Auto Opel Zafira. Cenovo do 250e

Vopred ďakujem

Dobrý deň,

na autosedačku z kat. 15-36kg nemá ešte syn dostatočnú výšku ani vek.

Ak máte v aute Isofix aj Top tether, odporúčam Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná. Jej výhodou je pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi až do 25 kg (cca 125 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix. Súčasťou je aj držiak na nápoje.
Táto autosedačka, napriek tomu, že je v kat. 9-36kg, však nie je posledná, budete po nej ešte potrebovať autosedačku z kat. 15-36kg.

Ak v aute Top Tether nemáte, môžete pozrieť aj Joie Every Stage. Pútanie 5 bodovými integrovanými pásmi je možné do 18kg, následne sa dieťa púta pásom auta. Samotná autosedačka sa v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta, je možné ju nastaviť do 4 polôh, samotné nastavenie polohy sa uskutočňuje ešte pred pripevnením sedačky do auta. Keď dieťa vyrastie z Joie Every Stage, je potrebné ešte kúpiť autosedačku z kat. 15-36kg.

Vo Vašom rozpočte už iná autosedačka, ktorá by ponúkla jazdu v smere s použitím 5 bodových integrovaných pásov do váhy vyššej ako 18kg, žiaľ nie je.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek