Ktorá autosedačka od 15 kg má možnosť otočiť do boku pri nakladaní dieťaťa do auta?

Zodpovedané
25. okt 2021

Dobrý deň,

hľadám kvalitnú autosedačku pre dieťa, ktorá má aktuálne 96 cm a 15 kg. Máme sedačku vhodnú do 104 cm, ale chcem kúpiť takú, čo mu bude dobrá, keď už túto výšku presiahne.

Kritéria:

  • vysoká kvalita a bezpečnosť,
  • upevnenie Isofix,
  • možnosť jazdy v smere aj protismere,
  • možnosť otočiť do boku pri nakladaní dieťaťa do auta.

Ktorá autosedačka spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Dobrý deň,

deti v protismere jazdy sedia do 105 cm. Potom to už vhodné nie je aj vzhľadom na komfort dieťaťa. Preto otočné autosedačky v tejto kategórii nenájdete.

I-Size autosedačka otočná do 125 cm je napríklad:

Autosedačka Joie i-Spin Grow Signature

Autosedačka Joie i-Spin Grow Signature je homologovaná podľa najnovšieho štandardu R129/03 (i-Size). Pre ochranu dieťaťa používa pokročilé technológie Tri-Protect™ (Tri rôzne vrstvy tlmiacich materiálov vrátane patentovanej pamäťovej peny Intelli-Fit™), Guard Surround Safety™ (dodatočný prvok pridávajúci deformačnú zónu pre ochranu pri náraze z boku).

Kvalitné autosedačky i-Size do 150 cm a autosedačky 15 - 36 kg , ktoré sa ale pútajú v smere jazdy sú napríklad:

Autosedačka BeSafe iZi Flex FIX i-Size

BeSafe iZi Flex FIX i-Size je schválená podľa nového nariadenia i-Size fáza 2 a je nastaviteľná do výšky od 100 do 150 cm, teda od 4 do 12 rokov. Patrí do skupiny II - III (15 - 36 kg). Inštalácia vo vozidle umožňuje vytvorenie priestoru až pre tri vedľa seba sediace osoby. Značka BeSafe pochádza z Nórska.

Autosedačka Britax Römer Kidfix i-Size

Autosedačka Britax Römer Kidfix i-Size je vhodná pre deti od 3,5 do 12 rokov (100 - 150 cm).

Autosedačka Joie i-Traver Signature

Autosedačka Joie i-Traver Signature ochráni dieťa od cca 4 rokov, teda pre deti od 100 do 150 cm. Je pohodlná a bezpečná.

Autosedačka BeSafe iZi Flex S FIX

Autosedačka BeSafe iZi Flex S FIX je zjednodušená verzia sedačky BeSafe iZi Flex FIX i-Size. Je nastaviteľná do výšky od 100 do 150 cm, teda od 4 do 12 rokov. Patrí do skupiny II - III (15 - 36 kg). Inštalácia vo vozidle umožňuje vytvorenie priestoru až pre 3 vedľa seba sediace osoby. Značka BeSafe pochádza z Nórska.

Autosedačka Nuna AACE

Autosedačka Nuna AACE je vhodná pre najstaršie deti do doby kým musia cestovať pripútané v autosedačke.

BeSafe autosedačky sú najkvalitnejšie, najpohodlnejšie a najbezpečnejšie autosedačky na trhu.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.