Ktoré autosedačky sú najbezpečnejšie?

Zodpovedané
24. jún 2020

Dobrý deň,

uvažujem o kúpe autosedačky pre 8 mesačného syna, ktorý je zatiaľ vo vajíčku. Chcela by som od 9 do 18 kg a dobré by bolo, aby mala aj bočnice, polohovateľná.

Ktoré autosedačky sú najbezpečnejšie?

Ponúknite mi aj z lacnejších, aj z drahších. 200 eur a vyššie.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa dá, skúste vo vajíčku vydržať tak dlho ako je to možné. Potom musíte hľadať kategóriu 0 - 18 kg, aby sedelo dieťatko ešte v protismere. Treba hľadať takú, čo protismer nemá ohraničený limitom 13 kg. Vypíšem Vám zopár a skúste si vybrať (nepíšete, či máte v aute Isofix takže napíšem aj možnosť bez neho).

Bez Isofixu - Joie Stages a Joie Steadi.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

S isofixom: Joie i-Venture + základňa, Joie i-Spin Safe, Cybex Sirona S i-Size alebo Cybex Sirona M2 i-Size, Nuna Prym, BeSafe iZi Turn i-Size.

Joie i-Venture

Popis

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Autosedačka Nuna PRYM

Autosedačka Nuna PRYM je ľahko ovládateľná vďaka možnosti natočenia o 360 stupňov a zároveň bezpečná, vďaka použitiu špičkových tlmiacich materiálov. Použitie proti smeru jazdy je pre výšku 40 - 105 cm. Použitie v smere jazdy je pre výšku 76 - 105 cm.

Autosedačka BeSafe iZi Turn i-Size

Autosedačka BeSafe iZi Turn i-Size je flexibilná otáčacia autosedačka pre batoľatá. Proti smeru jazdy je určená pre deti s výškou od 61 cm do 105 cm a po smere jazdy od 88 cm do 105 cm. Táto detská autosedačka s funkciou plnej rotácie 360 ​​° umožňuje pohodlné vloženie a vybratie dieťaťa z autosedačky v akejkoľvek pozícii.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute