Pokračovacia sedačka s najlepším sklonom

Zodpovedané
28. feb 2023

Dobrý deň,

ktorá z uvedených autosedačiek ma najlepší sklon v aute?
Joie 360 spin/ispin
Britax dualfix
GB Vaya
Maxi Cosi Mica
Besafe izi Turn/Twist
Recalo Salia
Nuna Rebl basq

Doteraz sme využívali Jane matrix 2 sedačku cez isofix. Sedačka sa dala dat ležmo, ale už je nám žiaľ malá a nedá sa dať do polohy smeru jazdy.

Vzhľadom na to, že veľa cestujeme, potrebujeme autosedačku, ktorá sa dá čo najviac nakloniť do ľahu.
Vedeli by ste prosím Vás poradiť, ktoré z vyššie uvedených autosedačiek sa dajú najviac naklopiť do ľahu v smere a protismere jazdy?

Jedná sa nám o váhovú kategóriu 9-18kg.

Snažila som sa vybrať, aby všetky boli otočné o 360 stupňov. Len už nemám k tomu info, ktorá sedačka sa dá otočiť len jednou rukou alebo sa musí otáčať oboma rukami.

Taktiež mi chýbala k nim informácia, že ktoré sedadlo sa dá otočiť aj počas spánku dieťaťa napr. zo smeru jazdy do protismeru jazdy atd.

Či sa dá zafixovať sedačku v smere ku dverám, keď vyberám/nakladám dieťa?

Alebo či sa dá zafixovať sedačku smerom k spolujazdcovi v prípade, že autom stojíme a chcem dieťa v sedačke nakŕmiť?

Na cene v tomto prípade nezáleží.
Hlavne aby to bolo komfortné a čo najviac naklopiteľné a praktické.

Budem veľmi rada, ak vyberiete moju otázku medzi tie, ktoré zodpoviete. Váš odborný názor mi veľmi pomôže pri výbere autosedačky.

Srdečne ďakujem.
S pozdravom
Edita

Dobrý deň,

ak hľadáte autosedačku, ktorá Vám v každom aute zabezpečí čo najlepší sklon, odporúčam BeSafe iZi Turn i-Size. Jedná sa o polohovateľnú a otočnú autosedačku s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch do dosiahnutia váhy dieťaťa 18kg.

Autosedačku je možné otočiť aj len jednou rukou, tlačidlo otáčania je ľahko dostupné, umiestnené na boku sedačky. Počas spánku dieťaťa je možné sedačku polohovať aj otáčať, v žiadnom prípade by sa to však nemalo robiť počas jazdy. Ak by sedačka nebola počas prípadnej zrážky v stabilnej polohe, následky by mohli byť fatálne.

BeSafe iZi Twist i-Size je ten istý model, so zablokovanou možnosťou jazdy v smere, teda po celú dobu využívania autosedačky je zaistená bezpečnosť dieťaťa používaním sedačky len v protismere jazdy.

Autosedačky s funkciou otáčania je možné zaistiť len v koncovej polohe (smer jazdy, protismer), pri natočení do strán nie je táto možnosť k dispozícii.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek