Poradíte nám autosedačku, ktorú je možné dať v oboch smeroch?

Zodpovedané
14. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky, ktorú je možné dať v oboch smeroch, dá sa pripútať pásmi a má aj Isofix.

Budeme ju prekladať z auta s Isofixom do druhého auta bez Isofixu. Bolo by dobré, keby bola polohovateľná. Váhová kategória 9 - 18 kg alebo 9 - 36 kg.

VIete nám poradiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak máte vyšší finančný limit, skúste pozrieť autosedačku Axkid Duofix.

Je v nej možné voziť až do 25 kg v protismere (do 18 kg na isofixe, potom len s 3-bodovým pásom - isofix má obmedzenú nosnosť). V smere jazdy sa ale používa bez isofixu.

Ak máte obmedzené finančné možnosti, volila by som kategóriu 0 - 18 kg. Z kategórie 0 - 18 kg autosedačky, ktoré by boli testované a mali možnosť pripútania Isofixom aj pásom bohužiaľ nie sú.

Tam by som potom vo vašej situácii volila kľudne autosedačku bez isofixu (isofix automaticky neznamená väčšiu bezpečnosť). Napríklad Joie Steadi (0 - 18 kg) alebo Joie Stages (0 - 25 kg).

Autosedačka Axkid Duofix

Autosedačka Axkid Duofix má zatiahnuteľné Isofixové konektory umožňujúce použitie s Isofixom (proti smeru jazdy) pre dieťa do hmotnosti 18 kg (použitie trojbodového bezpečnostného pásu znamená cestovanie po i proti smeru jazdy pre deti až do 25 kg).

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute