Rozdiel medzi joie spin 360 a joie i spin 360

Zodpovedané
14. nov 2022

Dobrý deň,

na základe odporúčania známej sme kúpili sedačku Joie Spin 360.
Na druhej strane a odporúčania inej známej mi bolo povedané že tieto sedačky nie sú bezpečné a preto je na trhu už vylepšená sedačka a to Joie i Spin 360.

Chcela by som prosím od Vás radu, či majú sedačky Joie Spin 360 ešte prijateľnú normu a sú bezpečné. Alebo si máme radšej kúpiť bezpečnejšiu.

Ďakujem

Dobrý deň,

Joie Spin 360 je schválená podľa staršej normy ECE R44 04, čo ale neznamená, že sedačka nie je kvalitná a bezpečná, na rozdiel od modelu Joie i-Spin 360 schváleného podľa novśej i-Size normy ECE R129 má však viacero nevýhod.

Joie Spin 360 nemá pridanú bočnú ochranu a nie je vhodná do áut so šikmým sklonom sedadiel. V testoch bezpečnosti získala známku 2,3 (ADAC, 2022), zatiaľ čo Joie i-Spin 360 získala známku 1,7 (ADAC, 2017).

Ak máte auto s rovnými sedadlami, autosedačku by som nemenila, v prípade, že budete voziť dieťa v protismere, je naozaj bezpečná.

Pri aute, ktoré má šikmý sklon sedadiel, by som pri zaznamenanom padaní hlavičky dieťaťa na hruď určite autosedačku vymenila za vhodnejší model.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek