Sedačka v kat.15-36kg na šikmé sedadlá

Zodpovedané
27. dec 2022

Dobrý deň,

chceli by sme kúpiť autosedačku od 15kg a vyššie.

Máme šikmé zadné sedadlá v Octavii III.
Viete mi nejakú odporučiť?
Auto má aj Isofix, ale nie je nutné, aby ho aj autosedačka mala. Najlepšie, keby sa dala aj otáčať, no neviem, či to tie na vyššiu hmotnosť majú.

Teraz máme Britax M i size, tá mala polohovateľný ľah a aj 360° otočenie.

Ďakujem za Vašu radu

Dobrý deň,

aby som Vám mohla poradiť, chýbajú mi základné údaje - vek dieťaťa, jeho výška a váha.

Taktiež neviem, či sa dieťa ešte vozí v protismere - ten sa odporúča pre deti min. do 3-4 rokov, ani aký máte rozpočet na sedačku.

V prípade, že má dieťa menej ako 3 roky, výškovo ani váhovo nepresiahlo svoju súčasnú autosedačku, využívajte ešte tú.

Autosedačky od 15kg vyššie (konkrétne kat. 15-36kg) sú určené pre deti s výškou min. 100cm, vo veku min. 3,5 roka. Tieto autosedačky už nie je možné otáčať, polohovanie majú len minimálne, dieťa je už v sedačke pútané len bezpečnostným pásom auta.
Pri autosedačkách, ktoré sú umiestnené v smere jazdy, už nie je sklon sedadiel podstatný.

Ak potrebujete poradiť konkrétny model autosedačky, doplňte prosím ďalšie údaje, aby som mohla poradiť takpovediac "na mieru".

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek