Šikmé sedadlá v aute

Zodpovedané
10. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na joie i spin 360, či je vhodná na šikmé sedadlá aj s bázou? Teraz máme Cybex aton M i size aj s bázou a ten nám nevyhovuje, nakoľko manžel chce používať bázu a nechce vajíčko pásať. Malý bude mať 4 mesiace.

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

Joie i-Spin 360 je autosedačka, ktorá sadne aj na šikmé sedadlá (aj so základňou, bez nej sa nedá v aute upevniť).

Pre 4 mesačné dieťa však táto sedačka nie je vhodná. Ak hľadáte vajíčko, ktoré sa dá upevniť na základňu aj na šikmé sedadlá, odporúčam Cybex Aton B2 i-size. Jedná sa o kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Vajíčko vydrží až do 87cm výšky dieťaťa, je veľmi dobre vložkovo riešené.
V aute sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom alebo jednoducho zrolovaným uterákom.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek