Vhodná autosedacka pre dvojmesačné dieťa namiesto hrozného vajíčka z kombinácie Tako

Zodpovedané
8. júl 2019

Dobry den,

potrebujem poradit nejaku dobru autosedacku pre dvojmesacne dieta. Kupovali sme kocik Tako Laret Imperial ku ktoremu teda bolo aj vajicko, ale to je teda uplne hrozne. Malicky vo vajicku doslova sedi a nakolko sediet nevie, je tam v hroznej polohe. Je tam zlomeny, hlavicka mu pada - keby sme ho vozili casto v aute, tak chrbticu bude mat asi v hroznom stave zachvilu. Preto potrebujeme nejaku naozaj dobru autosedacku, ktora je vhodna pre tak malicke babo a vydrzi mu este dlho. + samozrejme aby v nej lezal, nie sedel.

Dakujem pekne

Ahoj,

autosedačky automaticky dodávané ku kombináciám značky Tako a celkovo poľských kočíkov sú slabšie - jednoduché ako sa len dá. Sú neprepracované aj čo sa ergonómie týka, často aj neveľmi priestranné a teda - bez ADAC testov. Aj ty sama si dostala ku kočíku nie práve podarené vajko, mrzí ma to.

Namiesto nej by som si ja osobne zaobstarala autosedačku Maxi-Cosi CabrioFix. Je to jedna z najpriestrannejších. Ale výborné sú asi všetky vajíčka od nich. Sama mám skúsenosť s viacerými lepšími značkami a sklon autosedačky u Maxi-Cosi (mali sme Maxi-Cosi Pebble 360) bol pre malého asi najpohodlnejší. Ak nemáš možnosť investície cez 100 eur, skús pozrieť aj sedačky po 1 dieťati z bazáriku.

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix je vhodná pre deti od narodenia do 12 mesiacov (0 - 13 kg, do 75 cm).

Autosedačka Maxi-Cosi Pebble 360

Autosedačka Maxi-Cosi Pebble 360​​je vhodná pre deti od narodenia do cca 15 mesiacov (0 - 13 kg, do 83 cm). Je kompatibilná s otočnou základňou Maxi-Cosi FamilyFix 360.

Ak vôbec neriešiš rozpočet, skvelou (ale aj extrémne drahou) je aj možnosť autosedačky Kiddy Evolution Pro - polohovateľnej dokonca aj za jazdy. Aj tu sa oplatí pozrieť aj bazárovú ponuku.

Autosedačka Kiddy Evolution Pro 2

Autosedačka Kiddy Evolution Pro 2 je prvá ortopedická detská autosedačka od narodenia do 13 kg s polohou na ležanie. Bola preverená nezávislými testami a ergonómia certifikátom AGR.

K obom autosedačkám budeš potrebovať adaptéry ku tomuto kočíku s úchytmi typu Maxi-Cosi - musíš pred kúpou autosedačky teda zistiť, či už boli v balení, alebo či ti vie predajca také doobjednať.

Ak by náhodou nebolo možno k Laret Imperial zohnať adaptéry tohto typu, riešila by som to potom lepšou autosedačkou, ktorá ostáva v aute. Niečo na štýl Cybex Sirona M2 i-Size, Cybex Sirona S i-Size, Cybex Sirona Z i-Size, Cybex Sirona Q i-size.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size je určená pre deti do 18 kg. Nemožno ju použiť bez Isofixovej základne. Základňu Cybex Base Z je potrebné dokúpiť.

Autosedačka Cybex Sirona Q i-size

Autosedačka Cybex Sirona Q i-size je určená pre deti od 0 do 18 kg (45 - 105 cm).

Alebo z lacnejších kategórie 0 - 18 kg napríklad Joie Steadi či Joie Spin 360. Tie ale nebudeš nacvakávať na kočík, ale dieťa budeš musieť prekladať.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute