Vhodné vajíčko pre novorodenca

Zodpovedané
24. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť, aké typy vajíčok zo značiek :

Joie
Nuna pipa
Cybex
Maxi cosi

sú najvhodnejšie pre pre novorodencov do auta škoda Octavia 3,ročník 2017.

Ďakujem za Vašu odpoveď.

Dobrý deň,

záleží na tom, či chcete vajíčko používať s isofixovou základňou alebo bez nej.

Vajíčko Joie i-Level je polohovateľné priamo v aute, vložkovo veľmi dobre riešené. V aute je možné ho upevniť len prostredníctvom isofixovej základne, ktorá je súčasťou vajíčka.

Vajíčko Nuna Pipa Next je kvalitné, s nízkou hmotnosťou (2,8kg) a kvalitným poťahom. V aute sa dá upevniť bezpečnostným pásom vozidla, čo môže byť v prípade šikmých sedadiel výhoda.

Zo značky Cybex máte na výber viacero možností:

Cybex Aton S2 i-size je kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie.
Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šimých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

Cybex Aton M je kvalitné vajíčko s mäkkou, pohodlnou vložkou. Vajíčka značky Cybex sú z najväčších dostupných na trhu, bezpečné a pohodlné. Ako jedno z mála je certifikované aj pre leteckú prepravu. V aute sa dá upevniť okrem isofixovej základne Cybex Base M aj bezpečnostným pásom auta.

Novinkou od firmy Cybex je Cybex Cloud Z2 i-size. S použitím isofixovej základne Cybex Base Z2 je možné ho polohovať aj v aute. Taktiež získate možnosť natočenia vajíčka k dverám pre ľahšie nakladanie alebo vykladanie dieťatka. Vajíčko je možné upevniť aj bez základne, pomocou bezpečnostného pásu vozidla, jeho nevýhodou je vyššia hmotnosť.

Vajíčko Maxi-Cosi Marble je bezpečné a kvalitné vajíčko, je možné ho polohovať za jazdy a tým vytvoriť pre dietatko príjemný sklon. Jeho nevýhodou je vysoká váha (5,7kg) a je možné ho použiť len so základňou s pripojením na Isofix, ktorá sa predáva spolu s vajíčkom. Taktiež vydrží do menšej výšky dieťaťa než vyššie spomínané vajíčka značky Cybex.

Ja osobne by som volila Cybex Aton S2 i-size alebo Klippan Dinofix - vajíčko, ktoré vydrží naozaj dlhé obdobie. Konštrukčne je riešené tak, že bezpečnostný pás auta, ktorým je vajíčko pripevnené, dieťatku neprekáža - pás vedený ponad nohy býva často u väčších detí dôvodom nespokojnosti. V prípade šikmých sedadiel sa dá vyrovnať sklon podložením vajÍčka Klippan klinom. Výhodou vajíčka sú aj variabilné výplne vo vložke, ktoré sa dajú pridať a odstrániť podľa potreby.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek