Ako liečiť únik moču u 36 ročnej ženy?

Zodpovedané
4. dec 2021

Dobrý deň,

mám 36 rokov a za sebou 3 prirodzené pôrody, plus posledný pred 3 rokmi cisársky rez.

Stále mám pocit, že mi treba močiť. Postavím sa a musím utekať. Kým dôjdem na wc, tak mi aj ujde. V noci mi treba minimálne aj 3x ísť na wc. Napr. som dole a netreba mi ísť. Prídem na 2. poschodie a už nemôžem dobehnúť.

Čo mi odporúčate?

Aké lieky alebo vitamíny mi pomôžu?

Ďakujem

Dobrý deň,

symptómy, ktoré opisujete mi naznačujú, že máte tzv. urgencie. To znamená náhle nutkanie na močenie, ktoré môže byť spojené s únikom moču.

Doporučujem návštevu urológa. Pri vyšetrení v ambulancii po odobratí anamnézy Vám odoberie vzorku moču, vyšetrí ultrazvukom močový trakt. Pokiaľ sa vylúči infekcia, môže Vás vyzvať, aby ste vypracovali tzv. mikčný denník, ktorý podá bližšie informácie o frekvencii a okolnostiach úniku moču. Na základe stanovenej diagnózy Vám navrhne liečebný postup.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková