Pomôže laser vaginálneho tkaniva na stresovú inkontinenciu?

Zodpovedané
12. okt 2021

Dobrý deň,

mám 35 rokov a som 3 mesiace po druhom vaginálnom pôrode s natrhnutím hrádze 2. stupňa. Vyvinula sa mi pulzná cystokéla plus od prvého pôrodu (2018) trpím stresovou inkontinenciou.

Urológ mi odporučil laser vaginálneho tkaniva+ prístroj na svalstvo panvového dna. Môj gynekológ ma od toho odhovára, podľa neho to nepomôže.

Aký je Váš názor?

Predsa len je to finančne náročné, ale pokiaľ by to malo pomôcť, tak by som si to zaplatila.

Ďakujem

Dobrý deň,

3 mesiace po pôrode je relatívne včasná doba na zahájenie akejkoľvek invazívnej liečby na stresovú inkontinenciu.

Doporučujem pravidelné a dôkladné cvičenie cvikov panvového dna. Pokiaľ sa problém nevyrieši, alebo nezmierni ani 6 mesiacov po pôrode, konzultujte gynekológa eventuálne urológa ohľadom ďalších možností liečby.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková