Ako naučiť dieťa na nosenie?

Zodpovedané
23. nov 2021

Dobrý deň,

11 týždňový syn sa od narodenia nosí rád na rukách. Kúpila som nosič Tula. Keď dám syna do nosiča, tak plače a vrtí sa.

Ako ho naučím na nosenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôvodov, prečo sa dieťatko nechce nosiť môže byť veľa. Niekedy sa to stáva, keď je dieťa nosené na rukách tvárou von a potom sa nechce nosiť tvárou k rodičovi v nosiči. Vtedy je dobré prestať s nosením tvárou von a postupne dieťa učiť. Nosiť ho na boku a potom tvárou k sebe. Postupne.

Ďalším dôvodom môže byť oblečenie. Treba sa uistiť, že vášho synčeka nič netlačí (napríklad miesto dupačiek odporúčame tepláčiky s ponožkami). Tiež je dobré, keď je oblečenie pohodlné a elastické. Niekedy sa deti hnevajú, keď potrebujú kakať/cikať a nechcú v nosiči. Inokedy sa napríklad potrebujú dojčiť (akonáhle sú tak blízko pri zdroji, cítia mlieko). Niekedy pomáha pohyb a najmä pohyb vonku - veľa vestibulárnej stimulácie.

Niekedy sa deti proste nechcú nosiť vnútri, ale iba vonku. Niektoré deti tolerujú nosič len na spánok. Niekedy môže byť nosič dieťatku malý alebo veľký - bolo by super, ak by ste nám vedeli poslať fotky, ako máte nosič nastavený, možno na niečo prídeme. Niektoré detičky preferujú šatku a v nosiči sa nechcú nosiť vôbec.

Tých dôvodov môže byť naozaj veľa a môžu sa neustále meniť s tým ako dieťatko rastie. Všetko je len obdobie 🙂