Do akého veku je Tula Explore?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Na základe čoho tvrdíte, že Tula Explore nosič je do približne 1 roka?

Výrobca uvádza 4 roky, resp. 20,4 kg.

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe našej poradenskej praxe. Výrobcovia väčšinou uvádzajú maximálnu záťaž, na ktorú bol nosič testovaný (aby vydržalo šitie, popruhy, pracky) a to býva tých 20 kg.

To znamená, že v ňom kľudne môžete odniesť aj štvorročné dieťatko, ale nosič mu bude už dávno malý. Bude mať krátku chrbtovú opierku a nožičky nebudú v M polohe, ale budú smerovať dolu a nosenie by pravdepodobne nebolo pohodlné ani pre jedného z vás 🙂

Z našej poradenskej praxe máme skúsenosť, že vydrží približne do roka (tak, aby bol od kolienka po kolienko a bola dobrá chrbtová opierka na výšku). Potom ho rodičia zvyknú meniť za väčší nosič.

Vaše Sestrice