Je šatka Sestrice Folk Summer Breeze vhodná pre novorodenca a na leto?

Zodpovedané
25. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom šatky.

Je šatka Sestrice Folk Summer Breeze vhodná pre novorodenca a na leto?

Pre akú konfekčnú veľkosť je vhodná veľkosť 4?

Koľko má centimetrov?

Ďakujem

Dobrý deň,

šatka veľkosť 4 meria obvykle okolo 3,6 m. Čisto teoreticky by s ňou základný úväz Kríž s kapsou dnu dokázala uviazať veľmi nízka a veľmi drobná osoba (pod 160 cm a 50 kg), ale vo všeobecnosti aj útlym ľuďom odporúčame šatku veľkosti 5. Z našich skúseností je táto veľkosť univerzálnejšia ako 4ka. A to najmä vtedy, ak chce žena dojčiť a potrebuje aj nejaké tie centimetre naviac. Ale pokiaľ niekto v kľude uviaže so 4kou, je to úplne super a táto šatka je pre neho/ňu vhodná.

Veľkosti 4 a menšie sú potom super na iné druhy úväzov (napríklad batoh, alebo Coolest Hip Cross Carry, polovičný KSK, Kríž s krúžkom a mnohé iné). Tieto úväzy sú však už skôr vhodné pre mierne pokročilejšie a pokročilých vo viazaní šatky 🙂

Folk Summer Breeze je triweave väzba. Je to taká nadýchaná šatka skvelá pre citlivé plecia. Zanosená je vhodná aj na novorodencov. Avšak ak by ste chceli novú šatku, odporúčame pozrieť skôr nejakú s gramážou okolo 240. Bude sa vám s ňou lepšie pracovať.

Či je vhodná na leto vám nevieme presne napísať, nakoľko je to veľmi individuálne. Niekto v nej v pohode nosí aj v lete a inému môže byť teplo a bude hľadať šatku s prímesou ľanu, konope, tenclu, hodvábu... Veľa záleží od osobného tepelného komfortu.

My na letných novorodencov najradšej odporúčame buď naše čisto bavlnené šatky s gramážou okolo 240, alebo prímesovky ako boli Rooster Lagoon s tenclom a merinom.

Ak máte ešte akékoľvek otázky, kľudne sa pýtajte ďalej ♥

Vaše Sestrice