Sú turistické nosiče ergonomické?

Zodpovedané
22. jún 2020

Dobrý deň,

chceme kúpiť turistický nosič pre 17 mesačné dieťa. Klasický na chrbát typu Deuter.

Sú turistické nosiče ergonomické?

Ak nie sú, je to problém pri tak veľkom dieťati?

Ďakujem

Dobrý deň,

turistické nosiče nie sú ergonomické - neposkytujú dostatočnú šírku medzi nožičkami dieťatka.

Aby bol nosič ergonomický, musí spĺňať, že látka medzi nožičkami je od jednej kolennej jamky po druhú a dovoľuje dieťatku zagulatiť si chrbát (väčšie deti, ktoré sedia a kráčajú majú už chrbátik vystretý, ale počas spánku je pre nich pohodlnejšie a aj zdravšie, keď ho majú zaguľatený.

Pre 17 mesačné dieťatko je na trhu viacero ergonomických nosičov - vyberajte už veľkosť Plus alebo Toddler - ten Vám vydrží do cca 3 rokov (možno aj dlhšie).

Pri ergonomickom nosiči je ťažisko dieťatka bližšie k vám a tým pádom je pocitovo ľahšie ako v turistickom nosiči.

V turistickom nosiči je pre dieťa nepohodlný úzky sed - nohy mu padajú dole a celá jeho váha je na úzkom mieste medzi nôžkami.

Dúfame, že naša odpoveď bola nápomocná 🙂
za Sestrice
Barbora