4 roky sa snažíme o dieťa a stále nič. Čo nám pomôže?

Zodpovedané
9. feb 2020

Dobrý deň,

mám 28 rokov, manzel 30. O bábo sa snažíme 4 roky, no nedarí sa. Bolo by to naše prvé dieťa.

Moja lekárka mi stále hovorí, že som zdravá a aj vyšetrenia sú ok. Manžel je tiež v poriadku. Nejako sa mi tomu nechce veriť, keďže menštruačný cyklus mám nepravidelný.

Mala by som sa pýtať do kúpelov Lúčky?

Čo by nám mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sa ani pri pravidelnom nechránenom pohlavnom styku nepodarí žene otehotnieť v priebehu 1 roka, hovoríme o sterilite. Teda neplodnosti.

Napriek tomu, že ste mladí, určite viac nečakajte a objednajte sa na vstupnú konzultáciu do centra asistovanej reprodukcie.

Minimálne získate prehľad o dostupných vyšetreniach, ktoré je ešte možné absolvovať a taktiež o spôsobe liečby. Ambulantní gynekológovia obvykle pacientkam poskytnú základné vyšetrenie, ale na klinike asistovanej reprodukcie sa na neplodnosť pozeráme komplexne.

Doporučenie na vyšetrenie od vašej gynekologičky nepotrebujete a konzultácia vás k ničomu nezaväzuje.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková