Mám jeden vajcovod. Ako bude prebiehať umelé oplodnenie?

Zodpovedané
6. júl 2020

Dobrý deň,

mám za sebou dve mimomaternicové tehotenstvá (2017, 2019). Pri oboch mi zobrali vajcovod, tak už nemám ani jeden. Medzi mimomaternicovými tehotenstvami som však v poriadku otehotnela a porodila som syna.

Teraz s mužom rozmýšľame nad umelým oplodnením, keďže prirodzene to už nie je možné.

Čo nás všetko čaká pri umelom oplodnení?

Keďže v podstate my deti mať môžme, len nám k tomu musia pomôcť.

Budeme musieť podstúpiť všetky vyšetrenia, odbery, injekcie, alebo to pôjde trochu "rýchlejšie"?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri umelom oplodnení Vás čakajú odbery rovnako ako u iných pacientok, ktoré podstupujú umelé oplodnenie z iných dôvodov.

Zvyčajne je potrebný spermiogram, vyšetrenie hormónov, pohlavne prenosné choroby, event. hematologické a imunologické odbery, ultrazvukové vyšetrenie. Na základe najmä týchto výsledkov je individuálne vystavený stimulačný protokol s liečbou.

Umelé oplodnenie po kompletizácii výsledkov je možné vykonať stimuláciou po čas 1 mesiaca - čiže relatívne rýchlo.

S pozdravom