Máme pri týchto výsledkoch spermiogramu šancu na prirodzené otehotnenie?

Zodpovedané
8. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Minulý rok som otehotnela, avšak dieťa malo VVCH a zomrelo.

Máme pri týchto výsledkoch spermiogramu šancu na prirodzené otehotnenie?

Objem: 2,5 ml
PH: 8,0
Celk. počet spermií (x10 na šiestu): 32.5
Koncentrácia spermií (x10 na šiestu/ml): 13
Konc. motilitných spermií x10 na šiestu/ml: 7
Podiel motilitných spermií v %: 54
Motilita A % : 20
% sper. s normálnou morfológiou : 2
patológia hlavičiek%: 91
patológia stredných častí%: 43
patológia bičíkov %: 10
Liquifikácia: +
čistota ejakulátu: 0

Ďakujem

Dobrý deň,

šanca samozrejme je ale zavisí skôr od ostatných parametrov, ako vek, to či VVCH dieťaťa bola geneticky podmienená alebo išlo o náhodnú mutáciu, atď.

Každopádne s týmto spermiogramom môžete otehotnieť spontánne.

Držím palce

Dr. Rybánska