Má ešte pre nás zmysel skúšať IVF?

Zodpovedané
4. máj 2021

Dobrý deň,

mám 38 rokov, štvorročné dieťa počaté prirodzene. Skoro dva roky sa snažíme o druhé dieťa. Skúsili sme IUI a IVF s krátkym protokolom. To mi odporučila pani doktorka pri mojom AMH 0,6. Po odbere sme mali 8 vajíčok, ale do 5. dňa prežili len 2 blastocysty a ani ET ani KET sa nevydaril. Použili sme metódu Icsi, Macs, predĺženú kultiváciu.

Genetiku embrya sme nemali, aj keď sme ju spočiatku zvažovali.

Má ešte zmysel skúšať IVF?

Darované vajíčka pre nás nepripadajú do úvahy.

Ďakujem

Dobrý deň,

má to zmysel.

Len by som odporučila predprípravu pred IVF cyklom pomocou DHEA na minimálne 3 mesiace

Držím Vám palce!

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk