Aké mliečne kaše sú vhodné pre 9,5-mesačné dieťa?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu ohľadom kaše na večeru pre 9,5-mesačné dieťa, ktoré je prikrmované od 4. mesiaca. Dávam prevažne mliečne Hami (7 obil. + piškot) a idem vyskúšať špaldovú mliečnu (bio dm). Okrem toho dávam ešte krupicovú nemliečnu Hami, ktorú zarábam s umelým mliekom. Na druhú večeru má už len mlieko pred spánkom.

Vôbec sa do kaši nevyznám, no tieto som nejako zvážila, že by mohli byt ok.

Aké mliečne kaše sú fajn?

S ktorými máte skúsenosti a sú vhodné aj zložením?

Je vhodné ich dávať každý večer?

Na raňajky ak nám výjde dávam Nomina kaše s ovocím. Niekedy mlieko alebo chlebík s nátierkou. Záleží ako sa zobudí a či pil mliečko nadránom.

Ďakujem

Dobrý deň,

Nomina kaše na raňajky sú úplne fajn. Čo sa týka ostatných čo dávate, tiež je fajn zloženie.

Trošku sa mi nezdá prečo dávať kašu 2x denne. Môžete ponúkať iné alternatívy : jogurt, zeleninový kuskus, polievka mixovaná s domácimi haluškami z krupice...

Inak je dobré, že striedate druhy obilnín. Mliečne kaše sú fajn napr od Sunaru, ale je ich veľa. Treba iba sledovať, aby v zložení nebol cukor a med.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička