Ako a čím mám začať prikrmovať štvormesačnú dcérku?

Zodpovedané
17. máj 2021

Dobrý deň,

moja štvormesačná dcérka je plne dojčená, ale moje mliečko jej nestačí. Mám pocit, že sa zaujíma o jedlo. Pchá si ručičky do úst, sleduje nás ako jeme, otvára ústočka.

Ako a čím ju môžem začať prikrmovať?

Ktoré kašičky sú na začiatok najvhodnejšie?

Majú byť kaše mliečne alebo nemliečne?

Ďakujem

Dobrý deň,

na začiatok by som nezačala kašičkou ale 1 zeleninkou (zemiak, mrkva, batat, tekvica, cuketa), pomixovať s kvapkou olivového oleja na obed.

Niektoré mamičky začínajú aj kašami. V tom prípade by som odporučila nemliečnu kašu bez príchute a aj bez lepku - čiže ryžovú. Na začiatok by som odporučila z obchodu, kupovanú, lebo je spracovaná tak, aby dieťatku bola najlepšia.

Nech už sa rozhodnete ako chcete, neublížite dcérka tak či tak. Ale odporučím Vám, aby ste dali pokrm na obed - pre odsledovanie prípadnej reakcie (koža, trávenie).

Nezabudnite, že každú 1 potravinu odskúšavame 3 dni po sebe a nezaraďujeme viac ako 1 potravinu denne.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička