Ako bezpečne podať pečivo dieťaťu zvyknutému na kašovitú konzistenciu jedla?

Zodpovedané
21. jan 2022

Dobrý deň,

rada by som sa poradila o tom, že akou formou môžem bezpečne podať pečivo 8 mesačnému dieťaťu, ktoré doteraz jedlo príkrmy len kašovitej konzistencie.

Momentálne mu vychádzajú prvé dva zuby. Chcela by som mu skúsiť dať na spestrenie na olovrant občas rožok alebo chlebík. Mám obavu, aby sa nezačal drhnúť.

Je vhodnejšie ho nakrájať/natrhať na kúsky, alebo mu môžem dať do ruky aj celý rožok?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku ešte natrhať rožtek, bez kôrky. Môže sa nalepiť na podnebie, čo spôsobí nepohodu až zabiehanie. Treba mu dávať zapiť vodičkou.

Neskôr, keď bude schopný pinzetového úchopu a samostatného sedenia môže dostať aj do ruky biely rožtek.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička