Ako by malo priberať dvojmesačné bábätko?

Zodpovedané
20. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom priberania bábätka. Dcéra sa narodila s pôrodnou hmotnosťou 4 350 g. Na kontrole v 9. týždni mala 5 780 g. Avšak v 6. týždni mala 5 500 g.

Je plne dojčená. Nevidno na nej, že by neprosperovala. Je veľmi živá medzi spánkom. Ciká a kaká 6 - 8 plienok denne.

Je tento váhový prírastok nízky, alebo je to v poriadku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

priberá pekne. Orientačne by mala týždenne pribrať 200 g.

Ukáže sa ako bude priberať ďalej a podľa toho si Vás pani doktorka buď bude volať častejšie na preváženie, alebo odporučí aj niečo iné. Vyzerá zatiaľ všetko OK.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička