Ako postupovať, keď skoro ročný dojčený syn nechce riadne jesť?

Zodpovedané
4. nov 2021

Dobrý deň,

syn bude mať rok a je 90% stále dojčený. Jedlo zvyčajne odmieta, najmä ak je podávané lyžičkou. Krvné testy má ok, len dopĺňame železo a vitamín B.

Je dôvod sa obávať ohľadom toho, že nechce jesť?

Alebo z toho jednoducho vyrastie?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, či z toho vyrastie. Možno áno, možno nie. Každopádne postupujete veľmi správne. Nič iné ako trpezlivo ďalej ponúkať, nerezignovať. Neobviňovať seba a ani syna Vám vlastne neostáva. Ak je synček zdravé, spokojné, hravé dieťa, ktoré prospieva, tak je to v poriadku.

Nie ste sama, veľa mamičiek trápi práve toto "nejedáctvo" detí.

Iba tak na odľahčenie, v tomto veku riešime ako do nich niečo dostať. A v puberte zasa budeme ako zariadiť, aby stále nehovorili, že sú hladní a čo bude na obed.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička