Je režim nášho 9 mesačného syna v poriadku?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

syn je predčasniatko - bio vek 9 mesiacov, korigo 6 mesiacov. Príkrmy skúšame už 2,5 mesiaca a len nedávno sa podarilo nahradiť obed/zeleninovo-mäsový za dávku bez mliečka.

Máme zavedené kuracie, morčacie, teľacie mäso, králika a žĺtok.
Zelenina - zemiak, batát, mrkva, tekvica, cuketa, brokolica, hrášok, špenát, petržlen.
Ovocie - jablko, banán, hruška, marhuľa, broskyňa, slivka, čučoriedky.
Obed má mäso/zelenina. Ovocie sa snažím cca 100 g na 2x. Ak mu dám doobeda viac, tak nespapá obed.

Režim:
3:00 - 4:00 mlieko 150ml/odsaté materské
8:00 budíček a následne 8:30 mlieko 120 - 140 ml
9:30 ovocie cca 50 g
10:00 - 10:45 spánok
11:30 - obed + voda aspoň 20 ml/každá kvapka je problém
12:30 - 13-15 spánok
14:30 - 15:00 mlieko 100 - 140 ml
16:00 - zvyšné ovocie
16:00 - 17:30 spánok
18:00 - mlieko 100 - 140 ml
20:30 - 21:00 - mlieko 120 - 150 ml

Mám nahradiť ranné mlieko o ôsmej už za ovocie a brať to ako desiatu?

Mám zaradiť niekde kašu?

Skúšali sme ryžovú a krupičnú. Máme problém, aby vypil viac ako 30 ml tekutín za deň. Myslím si, že preto má problém so stolicou. Tá je veľmi tvrdá a v maličkých množstvách viackrát za deň.

Ďakujem

Dobrý deň,

ovocie o 9:30 nechajte ako je a môžete ho pokojne brať za desiatu. Skúste prípadne robiť vodovejší príkrm (po každej lyžičke príkrmu 1 lyžičku vody).

V tomto veku môžete zaradiť už aj večeru - napríklad vo forme kašičky. O 18:00 by som nedávala mlieko ale večernú kašu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička