Je rozdiel v potrebe zloženia umelého mlieka u deti, ktoré sú rodené prirodzene alebo sekciou?

Zodpovedané
2. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kombinácie umelého mlieka.

Môžu sa kombinovať umelé mlieka rovnakej značky?

Môžem prejsť z mlieka Nutrilon Advanced 1, ktoré nám sedí a po pol roku by som chcela prejsť na Nutrilon Profotura Cesar Biotik 2, tak či ísť do toho mliečka alebo radšej pokračovať v Nutrilone Advanced 2?

UM Nutrilon Profotura Cesar Biotik je vraj prvotne určené pre deti narodené sekciou.

Je nejaký rozdiel v potrebe zloženia UM u deti, ktoré sú rodené prirodzene alebo sekciou?

Alebo je to len marketingový ťah?

Ďakujem

Dobrý deň,

je rozdiel v obsahu probiotík.

Ja si myslím, že aj tak je najlepšia voľba deťom rodeným sekciou dávať do 12. mesaica denne probiotiká značky Probiofix, ktoré sú klinickými štúdiami overené. Ide o to, že detičky rodené sekciou neprejdú pôrodnými cestami a nedostanú sa do kontaktu s flórou mamičky, ktorá zabezpečuje to, že v ich črievku sa romnožia správne kmene baktérii. Preto sa deťom rodeným sekciou odorúčajú dávať presne tieto probiotiká, ktoré obsahujú kmene, ktoré sú dokázané u dojčených detičiek).

Do 4. mesiaca probiotiká Probiofix baby, neskôr do roka Probiofix imun baby.

Podľa mňa zostaňte pokojne na mliečku, ktoré sedí dieťatku a doplňte probiotiká Probiofix imun baby na dennej báze. Dieťatku zabezpečíte tým všetko, čo má mať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička