Kedy môžem dať dieťaťu varenú a dusenú paradajku?

Zodpovedané
10. aug 2022

Dobrý deň,

máme domácu bio papriku a paradajky.

Môžem ich podať do stravy 8-mesačnej dcérke v dusenej, resp. varenej forme?

Viem, že v surovom stave nafukujú.

Môžem okrem cukety a tekvice zamraziť aj paradajky a papriku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokojne ich zaveďte - najprv 3 dni vo varenej/dusenej forme a potom pokojne aj surové. Nemusia ju nafukovať, je to skôr sporadický jav.

Zamraziť asi môžete aj paradajku a papriku, nevidím dôvod prečo nie. Osobne som to nikdy nerobila, tak neviem v "akom stave" vyjdú potom z mrazničky.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička