Kedy môžem dať synovi prvú nemliečnu ryžovú kašu?

Zodpovedané
3. dec 2021

Dobrý deň,

syn má ukončené 4 mesiace a začíname s príkrmami. Pije Nutrilon HA.

Kedy môžem dať synovi prvú nemliečnu ryžovú kašu?

Kedy sa začínajú dávať desiata a olovrant?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak chcete začať prvou kašičkou a nie zeleninou, tak pokojne môžete v čase obeda. Ak už má ukončené 4 mesiace, tak môžete. Prvý sa teda zaraďuje obed.

Potom však treba zaraďovať zeleniny na obed a cca po 5 druhoch pridať mäso (nezabúdať aj na lyžičku oleja). Desiata či olovrant sa zaraďujú cca po 3 týždňoch od začatia prikrmovania vo forme ovocia.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička