Kedy sa má začať so zavádzaním mliečnych výrobkov?

Zodpovedané
9. máj 2022

Dobrý deň,

dcéra má 8 mesiacov a je na umelom mlieku Nutrilon. Naša pediatrička je striktne proti kravskej bielkovine do 1 roka. Vraj tým môžem u nej vybudovať alergiu.

Je to pravda?

Kedy sa má začať so zavádzaním mliečnych výrobkov?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je to pravda podľa žiadneho oficiálneho svetového odporúčania.

Podľa všetkých aktuálnych je odporučené zavedenie BKM do roka. A ak je dieťa na Nutrilone, tak je aj tak už v kontakte s BKM..

Začnite s jogurtom - biely probiotikcý 3,5%, pokojne už môžete. Na pitie však stále Nutrilon, kravské mlieko až po roku na pitie. Do varenej stravy môžete po 10. mesiaci aj mlieko (omáčky, kaša).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička