Kedy zaviesť prvý príkrm plne dojčenému dieťaťu?

Zodpovedané
14. sep 2022

Dobrý deň,

mám skro 5-mesačné bábätko, ktoré je čisto dojčené. Priberá, prospieva. Pediatrička ”tlačí” do začatia prikrmovania už od 4. mesiacov. Ja s tým nie som stotožnená a malinká zjavne tiež nie. Keď sa k jej ústam priblížim s lyžičkou, tak absolútne ústa neotvára. Musela by som jej to do úst pchať nasilu.

Ani prvé dieťa som takto skoro neprikrmovala. To začalo jesť tesne pred 6. mesiacom. Všade čítam články, že čisto dojčené dieťa prikrmovať až po ukončenom 6. mesiaci.

Ako mám teda argumentovať ja ako rodič lekárke, že príkrm ešte nechcem zavádzať?

Dojčím každé 2,5 - 3 hodiny.

Ďakujem za opoveď

Dobrý deň,

povedzte jej, že sa Vám dieťa zdá byť na to psychomotoricky nepripravené a pri pokusoch plače a odťahuje sa. A že vy jej nechcete prikrmovanie znechutiť ešte pred jeho samotným začiatkom.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička