Môžem dávať po zavedení lepku príkrm 50/50 zelenina/cestovina plus olej?

Zodpovedané
29. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prikrmovania 6 mesačného dieťaťa.

Môžem dávať po zavedení lepku príkrm 50/50 zelenina/cestovina plus olej?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete, ale nie každý deň. Teda takto, neviem či je to jediný príkrm, či myslíte, že toto napríklad na večeru a na obed niečo iné.

Lebo základný príkrm by mal obsahovať mäsko + zeleninku (mäsko ako zdroj železa, ktoré je pre detičky v tomto veku veľmi dôležité) aspoň 5x do týždňa.

Ak myslíte ako večeru, tak pokojne. Alebo môžete robiť lepkové kašičky.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička