Od ktorého mesiaca môže dieťa papať syry?

Zodpovedané
12. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prikrmovania 9 mesačnej dcérky. Doktorka na poradni mi hovorila, že jej mám dať syry s obsahom menej soli. Napr. mozzarellu. Na internete som však našla, že syry sú vhodné najskôr od 10 mesiaca.

Aký máte na to názor vy?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokojne môže už mozzarellu, ak má zavedenú bielkovinu kravského mlieka bez reakcie.

Všetky tie odporúčania na nete, tohto typu od ktorého mesiaca, sú iba orientačné. Určite dcérke nijak neublížite, ak jej už mozzarellu dáte.

Dobrú chuť

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička