Od ktorého mesiaca môže dieťa papať vývar?

Zodpovedané
1. jan 2022

Dobrý deň,

mám 9 mesačného synčeka, ktorého prikrmujem.

Môžem mu dať vývar - polievku?

Môžem do toho dať kuracie stehno, mrkvu, petržlen a aj cestoviny?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, dieťatko vývar môže. Do roka však nesolený, nekorenený a nie taký silný (6 hodín varený).

Môžete dať do neho všetko, čo má dieťatko v strave zaradené - mäso, zeleninu aj cestovinu. Ale v bezpečnej forme, pokrájané. Pozor na to, či je vaječná či nie podľa toho čo máte v strave už zaradené.

Pokiaľ dáte aj mäso môže to byť priamo obed ako mäsovo-zeleninový príkrm. Pokiaľ iba samotný vývar bez mäsa, tak by som to dala ako polievku na večer. A na obed klasický mäsovo-zeleninový príkrm.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička