Od ktorého mesiaca môžem mlieko nahradiť tuhými raňajkami?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

chcem nahradiť mliečko u 7 mesačného dieťaťa. Synček však stále grcká z mliečka. Potom je nervózny, asi mu to vadí. Keď ma počas dňa dám tuhú stravu, tak je všetko v poriadku.

Raňajky má mliečko 210 ml, ale celé ráno grcká.

Od kedy sa môže mliečko nahradiť za tuhé raňajky?

Potom má desiatu ovocie a obed príkrm. Olovrant zase mliečko. To by som chcela už nahradiť, lebo do večera zas celý čas grcká.

Mohla by som mu dávať už jogurt, chlieb, rohlíky s maslom alebo nátierkou?

Ak áno, tak aké množstvo?

Na večeru má kašu a za tým mliečko, to už negrcká, lebo ide hneď spať.

Od kedy môžem začať zavádzať bielok a syr?

Ďakujem

Dobrý deň,

jogurt môžete - najprv skúste iba lyžičku, dve - klasika plnotučný biely jogurt (nie smotanový - je príliš tučný, mohol by vracať až prúdom po ňom).

Raňajyk sa zvyknú nahrádzať posledné, záleží od apetitíu dieťaťa, neičo medzi 9 - 12 mesiacom.

Na olovrant môže pečivo s nátierkou, alebo zeleninovú polievku, alebo kuskus so zeleninou, alebo jogurt.

Bielok už môžete zaviesť. Syry po zavedení jogurtu sporadicky môžete ponúknuť. Obsahujú však dosť soli, takže skôr sporadicky do roka. Rovnako tak tvaroh sporadicky.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička