V akom pomere môžem pridať kravské mlieko na prípravu varenej kaše?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

sledujem Vás aj na Instagrame a tam ste raz písali, že od cca 11. mesiaca by sa mohlo pridať kravské mlieko na prípravu napríklad varenej kaše.

V akom pomere (g) voda a mlieko pre 11 mesačné dieťa?

Dojčím už len v noci a cez deň vôbec. Dcéra má prísun mlieka len počas noci (asi 3x za noc).

Nie je to málo mlieka?

Koľko mlieka by mala vypiť za deň?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

mliečko môžete začať v pomere 2/3 vody a 1/3 mlieka - tak na dochutenie to stačí. Chuť bude úplne iná a zároveň tým nezaťažíme zbytočne tráviaci trakt.

Čo sa týka dojčenia, teda 3x za noc, je to úplne v poriadku. Dcérka pravdepodobne má v strave aj nejaké iné mliečne produkty (kvôli vápniku) - jogurt, syr, občas mliečnu kašičku atď.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička