Ak požiadám o osobný bankrot, prídem aj o televízor?

Zodpovedané
19. feb 2023

Dobrý deň,

chcem žiadať o osobný bankrot. V mojom vlastníctve nemám nič okrem TV, ktorú som brala pár mesiacov dozadu na splátky z Orange.

Ak požiadám o osobný bankrot, vezmú mi TV?

Ďakujem

Dobrý deň,

každý platobne neschopný dlžník – fyzická osoba nepodnikateľ (= vy) je oprávnený domáhať sa oddlženia. Hovorovo nazývaného aj „osobný bankrot“ - konkurzom alebo splátkovým kalendárom.

V prípade oddlženia konkurzom dôjde k rozpredaniu majetku dlžníka. Štandardne sú do rozpredania zahrnuté aj hnuteľné veci v majetku dlžníka, vrátane televízora. V prípade oddlženia splátkovým kalendárom sa predpokladá, že dlžník má istý pravidelný príjem, z ktorého sa postupne budú uspokojovať pohľadávky veriteľov dlžníka.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk