Ako čo najbezpečnejšie prepísať časť bytu?

Zodpovedané
16. jan 2024

Dobrý deň,

na 1-izbovom byte sú 4 majitelia. 1/2 vlastní moja mamka a druhú 1/2 vlastníme 3 súrodenci, každý v pomere 1/3 po nebohom otcovi. Mamka by chcela svoju časť, čiže 1/2 prepísať mne.

Ako najlepšie by to mala urobiť?

Darovacou zmluvou alebo predajom?

Čím začať a ako postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

z Vášho pohľadu by bolo najbezpečnejšie, aby Vám mama svoj podiel na byte darovala.

Odporúčala by som Vám, aby ste vypracovaním príslušnej zmluvy poverili advokáta zapísaného v zozname www.sak.sk.

Ak by ste mali záujem o moje služby v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk