Je možné anulovanie darovacej zmluvy?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

pár rokov dozadu svokra darovala švagrinej dom aj s pozemkom s bremenom dožitia v nehnuteľnosti. Časom si švagriná chcela zobrať hypotéku a bremeno zrušili. O rok na to švagriná zomrela a švagor zdedil pozemok aj dom. Tu nastali problémy. Psychicky týra svokru a zakazuje jej styk v jeho dome, kde ona naďalej býva. Ona sa mu stará o neplnoleté deti s jej synom.

Je možné zrušiť darovaciu zmluvu, aby mohla svokra dožiť v dome bez starosti a teroru?

Sťahovať sa nechce.

Ďakujem

Dobrý deň,

to, či by bolo možné zrušiť darovaciu zmluvu, by si vyžadovalo poznať viac detailov prípadu.

V každom prípade by však Vaša svokra mohla súdnou cestou žiadať pre švagra zákaz vstupu do domu, aby v ňom mohla pokojne žiť.

Ak by ste mali záujem o zastupovanie v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk