Je žena povinná oznámiť tehotenstvo pri nástupe do novej práce?

Zodpovedané
25. júl 2023

Dobrý deň,

dcéra je v 10. týždni tehotenstva a o 2 týždne má nastúpiť na TPP. Zamestnávateľovi o tehotenstve nepovedala. Je po strednej škole.

Je povinná tehotenstvo oznámiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaša dcéra nie je povinná zamestnávateľovi oznámiť, že je tehotná, odporúčala by som jej však, aby tak urobila.

Tehotným ženám sú niektoré práce zakázané, zamestnávateľ jej tak nebude môcť prideliť prácu, ktorá by mohla ohroziť jej zdravie alebo zdravie jej dieťaťa.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk