Má osoba zaevidovaná na úrade práce nárok ísť na určitý čas na dovolenku?

Zodpovedané
15. apr 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Je právne v poriadku, ak po skončení poberania dávky v nezamestnanosti, resp. po 6 mesiacoch zaevidovania na úrade práce sa odhlásiť z úrade práce ako dobrovoľne nezamestnaná z osobných dôvodov, bez objasnenia tejto skutočnosti úradu práce?

Má právo niekto kto je zaevidovaný na úrade práce ísť na určitý čas na dovolenku?

Keďže informácie sú rôzne a táto dovolenka bola objednaná skôr ako bola evidencia na úrade práce.

Ďakujem

Dobrý deň,

dobrovoľné vyradenie z evidencie prichádza do úvahy, rovnako ako dovolenka (aj keď by detailné posúdenie celej záležitosti záviselo od dĺžky dovolenky a miesta, kam by ste mali cestovať).

Odporúčala by som Vám konzultovať detaily priamo s prílušným úradom práce.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk