Mám nárok na PN po ukončení rodičovskej dovolenky, keď som nezamestnaná a zaevidovaná na úrade práce?

Zodpovedané
26. máj 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom mojej situácie.

Mám nárok na PN po ukončení rodičovskej dovolenky, keď som nezamestnaná a zaevidovaná na úrade práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

napíšete kedy Vám skončil pracovný pomer.

Nárok na nemocenské má:

  • zamestnanec,
  • povinne nemocensky poistená SZČO,
  • dobrovoľne nemocensky poistená osoba,
  • fyzická osoba, ktorej vznikla dočasná pracovná neschopnosť po zániku nemocenského poistenia v ochrannej lehote. Ochranná lehota trvá 7 dní po skončení nemocenského poistenia. Ak ste tehotná a otehotneli ste ešte počas pracovného pomeru, resp. ste otehotneli do 180 dní (pol roka) od skončenia posledného poistenia tak ochranná lehota je 8 mesiacov.

S prianím pekného dňa,
Lenka