3 týždne po labioplastike mám otvorenú ranu. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
26. mar 2022

Dobrý deň,

mám za sebou po 15 rokoch 2x labioplastiku. Prvá sa hojila perfektne. Po druhej sa mi tri týždne po odpadnutí stehov kompletne otvorilo miesto zašívania. Štípe to a rana je otvorená.

Vyzerá to ako keby mám 4 pysky namiesto dvoch.

Je možné to akútne zašiť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

kontaktujte chirurga, ktorý Vás operoval.
Samozrejme ako každá rana sa môže hojiť s komplikáciami a riešenie je podľa stavu, infekcie, techniky operácie labioplastiky.

Niekedy sa rana ošetrí stehmi, inokedy len dezinfekčními a hojacími obkladmi.