Ako dlho trvá ukladanie tkanív?

Zodpovedané
8. máj 2024

Dobrý deň,

som tri mesiace po augmentácii, avšak stále mám výraznú asymetriu.

Môže to spôsobovať pomalé ukladanie a rozťahovanie všetkých tkanív nad silikónom?

Dá sa tomu nejako dopomôcť?

Vzniká mi nejaká deformita?

Viem, že finálne výsledky mám očakávať po 6 - 12 mesiacoch. Kontrolu mám mať v júni.

Ďakujem

PS: Fotky som poslala v druhej otázke, prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

poslali ste foto, ktoré nemôžeme uverejniť, preto ho trošku popíšem.

Máte implantáty uložené súmerne a v správnej polohe. Ste výrazne chudá s minimálnou vrstvou podkožného tuku. Implantáty sú možno trošku väčšie, čo môže byť hlavná príčina ťažkostí.

Implantát potrebuje miesto. Pokiaľ je širší ako pôvodná báza vlastného prsníka, vytvára to tlak na okolité tkanivá, fascie a nervy.

Najviac sa tlak propaguje do strán. Niektoré ženy pociťujú najvýraznejšie bolesti medzi prsiami, iné pod prsiami, iné smerom do pazuchy. Takmer vždy je stav rozdielny na pravej a ľavej strane.

Aj Vaše prsia boli zjavne pred operáciou rozdielne. Vidno to na rozdielnej polohe dvorcov/bradaviek a rôznej distribúcii tkaniva- prázdneho dolného pólu na jednej strane, výraznejšieho opuchu smerom ku pazuche.

Čo sa týka uloženia implantátov, podľa mňa sú umiestnené správne, odhliadnúc od ich väčšej veľkosti. No sú ženy aj s väčšími implantátmi, pri podobnej postave, no aj ťažkosti sú v tom prípade častejšie.

Korigovať asymetriu tvaru prsníka a polohy dvorcov je vhodné modeláciou. Či bude potrebná, je vec subjektívna. Podľa vyšich očakávaní. Či sa zmiernite s jazvami alebo drobnou asymetriou.

Odporúčam to posúdiť až po usadení tkanív, čo býva 6 - 12 mesiacov od operácie. U Vás zrejme skôr tých 12.

V každom prípade ste ešte skoro po operácii.