Aký implantát je vhodný pre 162 cm vysokú ženu?

Zodpovedané
24. sep 2023

Dobrý deň,

mám 162 cm, vážim 55 kg, pod prsiami 70 cm a slabšie cečka.

Aký implantát je vhodný pre moju postavu?

Chcela by som niečo väčšie, no nie balóny. Doktor mi odporučil 520 ml Nagor stredný profil.

Je to správna voľba?

Ďakujem

Dobrý deň,

aj keď by som bol rád, ak by voľba vhodného implantátu fungovala jednoducho a presne podľa údajov, ktoré ste poskytli, bohužiaľ tak to nefunguje.

V podstate sa operačne vmestí väčšina "normálnych" veľkostí implantátov do väčšiny "normálnych" rozmerov prudníkov. Ale sme veľmi ďaleko od optimálneho a estetického vzhľadu.

O dosť podstatnejšie pre výsledok sú rozmery implantátov a ich tvar. Veľmi vplýva aj tuhosť, povrch implantátov a operačná technika.

Len hrubo orientačne stredný profil okrúhlych implantátov Nagor IMP - MR 520 je veľmi široký implantát na hrudník, pri ktorom je obvod pod prsiami 70.
Druhý faktor je základný objem. C je označenie strihu košíka podrpsenky, nie veľkosti prsníka. To sa môže líšiť dosť značne. Ak by ste mali veľkosť prsníkov napríklad 3, tak implantát veľkosti 520 zväší veľkosť o + 4 čísla!

Sú špecifické tvary hrudného koša a množstva nadbytočnej kože pri konkrétnej polohe dvorcov, kedy by takýto implantát nepôsobil neprirodzene. Ale na 90% si nemyslím, že to je Váš prípad.

Ak nie ste rozhodnutá pre chirurga, obetujte čas a absolvujte aspoň 1-2 konzultácie u iných chiurgov a vyberte si to, čo Vám bude najdôveryhodnejšie.

Vo finále dôverujete chirurgovi, ktorý pri osobnej konzultácii vyberie optimálny postup pre splnenie Vašich očakávaní.

Ak budete nespokojná po operácii, hnevať sa môžete len na seba, že ste si neurobili dôkladnejší prehľad a výber.