Aký máte názor na tehotenstvo po abdominoplastike?

Zodpovedané
9. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na tehotenstvo po 3 rokoch po abdominoplastike.

Je mi jasné, že stav brucha sa zmení.

Existuje nejaké zdravotné riziko?

Operácia so šitím svalov, bez pruhu, s odstránením kožného previsu.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak je jazva veľmi tuhá a nachádza sa relatívne vysoko, môže pôsobiť ako strangulačný pruh pri zväčšovaní maternice počas tehotenstva.
To by teoreticky mohlo negatívne vplývať na vývoj plodu.

Ale, v praxi to overene nemám, to by bolo vhodné zistiť u gynekológov, respektíve u konkrétne vášho gynekológa.

Neviem si vybaviť prípad, kedy by nás kontaktovala žena po abdominoplastike, že má
počas tehotenstva problém.