Čo mi odporúčate na hrubú keloidnú jazvu?

Zodpovedané
12. dec 2019

Dobrý deň,

na dekolte mám hrubú keloidnú jazvu, ktorá je veľmi viditeľná.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

otázne je, či je jazva keloidná alebo hypertrofická. Dôležitá je aj informácia, že koľko času ubehlo od operácie alebo úrazu. Aký bol priebeh hojenia.

Riešenie neestetických vyvýšených jaziev nad povrch kože je často výzva. Používajú sa metódy dermabrázie. Najčastejšie pomocou laseru, ale aj aplikácia kortikoidov do jazvy a podobne. Menej invazívne ale často aj menej účinné sú rôzne špeciálne krémy a náplaste.

Bez osobného zhodnotenia a zistenia histórie jazvy, hojenia je naozaj neprofesionálne posúdiť.