Dá sa odstrániť keloidná jazva na hrudníku bez toho, aby sa mi zase vrátila?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

na hrudníku mám keloidnú jazvu.

Dá sa odstrániť keloidná jazva bez toho, aby sa mi zase vrátila?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

keloidné jazvy sú potvory. Chirurgické odstraňovanie veľmi často skončí nielen ich návratom, ale aj zhoršením, hoci tesne po zašití môže byť jazva krásna.

Pri keloidných jazvých je to často alchýmia kombinácie kortikoidov, lokálnej kompresie, krémov a mastí, ev. svetelná, tepelná/chladová a laserová terapia.

Zázračný postup nepoznám.